Робота для ветерана є!

Проєкт має на меті розширення можливостей для навчання та перекваліфікації ветеранів і ветеранок та їх успішного працевлаштування під час переходу від військової служби до цивільного життя. У рамках проєкту поєднується два напрями діяльності — робота з ветеранами, ветеранками та HR-фахівцями приватних компаній.
На цій сторінці ви знайдете матеріали, розроблені для ветеранів та ветеранок, що шукають цивільну роботу після завершення служби.
!
Ми двічі запускали цей проєкт — у різний час та з різними цілями. Розповідаємо, чому так вийшло, і ділимось розробленими матеріалами.

Старт проєкту у 2021 році

Проєкт «Робота для ветерана є!» ми, платформа з розвитку кар’єри Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»), почали реалізовувати восени 2021 року завдяки Програмі реінтеграції ветеранів IREX за підтримки Державного департаменту США.
Ми ставили за мету збільшити кількість компаній і вакансій, які відкриті до колишніх військових, і як результат — збільшити кількість працевлаштованих ветеранів АТО/ООС. Для цього вирішили сфокусуватись на поширенні розуміння, що ветеран — гідний співробітник завдяки поширенню позитивних прикладів працевлаштованих ветеранів, а також допомогти самим ексвійськовим покращити навички інтегрування військового досвіду у цивільні професії через окремі активності.

Порадник «Як ветеранам податися на вакансію?», створений у 2021 році

Військовий досвід не має бути приводом для сорому чи дискримінації. І його точно не варто приховувати в резюме, супровідному листі чи на співбесіді. Головне — розуміти, як отримані під час служби навички подати у вигідному для себе світлі.

І саме з цією метою ми в партнерстві з ГО «Центр зайнятості вільних людей» і Veteran Hub у 2021 році розробили спеціальний порадник.
Порадник допоможе скласти резюме, супровідний лист, податися на вакансію та пройти співбесіду. І при цьому не замовчувати свій військовий досвід, а інтегрувати його в цивільну кар'єру.
Завантажити порадник

Продовження проєкту взимку 2022 року

У грудні 2022 року, через майже рік повномасштабної війни в Україні, спільно з партнерами ми прийняли рішення продовжити реалізацію проєкту «Робота для ветерана є!», адже на ринку праці з’явились нові виклики щодо працевлаштування ветеранів і ветеранок, які потребували нових рішень та реагування.
Так цього разу ми поставили собі за мету надати підтримку у працевлаштуванні ветеранам та ветеранкам, у тому числі найбільш вразливим їх групам, та розширити професійні можливості для них через експертну роботу зі спільнотою роботодавців. Зважаючи на те, що чинних військовослужбовців в рази більше, аніж чинних ветеранів, ми вирішили сфокусуватись на підвищенні експертизи HR-спільноти щодо взаємодії з ексвійськовими, аби ті більш впевнено та підготовлено почувались, коли колеги почнуть повертатись зі служби або коли у командах з’являтимуться нові співробітники з військовим досвідом. Але для ветеранів та ветеранок теж розробили деякі корисні матеріали та активності. Ділимось ними далі.

Серія відео для ветеранів і ветеранок про працевлаштування на цивільні позиції

Ми розробили 6 відео тривалістю від 5 до 15 хвилин кожне, де спільно з експертами та експертками ринку праці розповідаємо, як варто описувати свій військовий досвід цивільним роботодавцям (з наведенням конкретних прикладів), як скласти ефективні резюме та мотиваційний лист, як підготуватись до співбесіди та поводитися під час інтерв'ю, як зараз можуть виглядати етапи відбору та коли варто звертатись за підтримкою до кар’єрних консультантів.
Концепція «Шлях ветерана»: чому ветеранам і ветеранкам, що шукають цивільну роботу, варто знати про неї
Як ветерану чи ветеранці розповідати цивільним рекрутерам про свій військовий досвід доступно та зрозуміло
Переваги ветеранів-працівників перед цивільними працівниками або чому роботодавці цінують військові навички
Стратегії та етапи пошуку роботи, відбору кандидатів на вакансії (для ветеранів)
Як мають виглядати резюме та мотиваційний лист ветерана, яким зацікавиться HR-спеціаліст цивільної організації
Як ветерану підготуватися до співбесіди на цивільну позицію та презентувати свої сильні сторони

Вакансії для ветеранів та ветеранок

Шукайте вакансії, дружні до ветеранів та ветеранок, на сайті платформи з розвитку кар’єри Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього») під фільтром «Вакансії для героїв» у розділі з вакансіями.
Переглянути вакансії

Роботодавці, відкриті до ветеранів та ветеранок

Це компанії, чия корпоративна культура дружня до ветеранів та ветеранок, які вже наймають ексвійськових або тільки планують. Саме в них ви можете шукати пропозиції роботи і бути впевненими, що тут вас не дискримінуватимуть через наявність військового досвіду.

До кого можна звернутися ветеранам та ветеранкам, що шукають цивільну роботу

Happy Monday — платформа з розвитку кар'єру, де зустрічаються сучасні й інноваційні компанії та свідомі мотивовані кандидати. У нас ви можете знайти вакансії від відповідальних компаній, які є дружними до ветеранів та ветеранок, і відгукнутись на них, почитати статті з корисними порадами щодо пошуку роботи, працевлаштування та побудови кар’єри, дізнатись про компанії, чия корпоративна культура вже відкрита для ексвійськових, аби розглядали їх як потенційне місце для працевлаштування після завершення служби.
Програма реінтеграції ветеранів IREX. Розпочала діяльність ще у 2019 році та сфокусувала свою увагу на соціально-психологічній підтримці та сприянню у працевлаштуванні ветеранів та ветеранок під час їх переходу від військової служби до цивільного життя. Надає підтримку організаціям, які будують відкриту та дружню до захисників та захисниць корпоративну культуру, підтримуючи їх власні проєкти. Також залучає їх до проєктів, які втілює разом з партнерами в рамках компонента сприяння навчанню та працевлаштуванню ветеранів і ветеранок. Надсилайте ваші запити на електронну адресу команди: contact.vrp@irex.org
Veteran Hub — мережа підтримки для воїнів та їхніх близьких та стратегічний партнер проєкту «Робота для ветерана є!». Тут надають підтримку та безоплатні юридичні, психологічні, кар’єрні послуги ветеранам, захисникам та їхнім коханим, рідним. Їх можна отримати наживо у просторах в Києві та Вінниці та телефоном на Лінії підтримки за номером 067 348 28 68. Також можна викликати екіпаж Мобільного офісу і він привезе послуги додому по області — Київській, Вінницькій та Дніпровській. Також у Ветеран Хаб проходять онлайн- та офлайн-групи підтримки для воїнів, для тих, хто чекає на коханих з війни, для родин загиблих, родин безвісти зниклих та полонених.

Організатори

Для втілення проєкту працювали

На кінець хочемо вас познайомити з тими, завдяки кому вдалося реалізувати цей проєкт — командами 3 організацій та залученими експертами, експертками.
Happy Monday
Анна Мазур
Виконавча директорка та засновниця Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»), спікерка курсу для роботодавців
Катерина Жученя
менеджерка проєкту, Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»)
Юлія Матвійчук
асистентка проєкту, Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»)
Катерина Волосевич
асистентка проєкту, Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»)
Анастасія Максимова
асистентка проєкту, Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»)
Марина Ярославець
дизайнерка проєкту, Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»)
Анна Бражевська
дизайнерка проєкту, Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»)
Лілія Боднар
менеджерка з комунікацій проєкту, Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»)
Еліна Авдєєва
SMM-менеджерка проєкту, Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»)
Анастасія Піскова
спеціалістка з відеоконтенту, Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»)
Програма реінтеграції ветеранів, IREX
Лідія Стрільцова
програмна офіцерка Програми реінтеграції ветеранів, IREX
Діна Безсмертна
програмна асистентка Програми реінтеграції ветеранів, IREX
Ігор Безкаравайний
радник Програми реінтеграції ветеранів, IREX (серпень 2022 - травень 2023 роки), ветеран
Veteran Hub
Ірина Галузінська
спікерка курсу для роботодавців, керівниця проєкту "HR Praktyka" у Veteran Hub
Анастасія Столярик
спікерка курсу для роботодавців, менеджерка проєктів про працевлаштування у Veteran Hub
Залучені експертки
Анна Шкумат
спікерка курсу для роботодавців, HR-експертка, кар'єрна консультантка, проєктна менеджерка та психологиня в навчанні
Марія Конарова
залучена експертка проєкту, HR-директорка у корпорації «Стас», кар'єрна консультантка, експертка проєктів Happy Monday, «Воїну — гідна праця»
Катерина Маргітіч-Філіппова
залучена експертка проєкту, HRD у Cadabra Studio, кар'єрна консультантка у ГО «Центр зайнятості вільних людей» з питань перекваліфікації та працевлаштування ветеранів та ВПО
Ірина Сулацька
залучена експертка проєкту, технічна рекрутерка і лідерка команд найму, спікерка, авторка Happy Monday, засновниця проєкту «Резюме для ЗСУ»
Вікторія Наливайко
залучена експертка проєкту, співзасновниця та виконавча директорка IT рекрутингової платформи BazaIT

Маєте питання, пропозиції, зауваження щодо проєкту?

Напишіть менеджерці проєкту Катерині:
katya@happymonday.ua